Přípravky proti smutnicím

Možná se i u vás doma objevily drobné černé mušky, které létají okolo květináčů. Jedná se o smutnice, které sice lidem nijak neškodí (kromě toho, že dokáží být docela otravné), ale vašim pokojovým rostlinám dvakrát neprospívají. Jednak na ně mohou přenášet některé choroby a jednak jejich larvy, jež žijí v půdě, poškozují kořínky rostlin a oslabují je.

Jak se zbavit smutnic? Na internetu sice najdete spoustu babských rad, jak zlikvidovat smutnice, ale většina z nich funguje spíše krátkodobě a problém jako takový nevyřeší.

Velmi účinným prostředkem jsou parazitické hlístice proti smutnicím. Ty se aplikují do zeminy napadené larvami smutnic, které během několika dní uhynou. Zvolit můžete také speciální hnojivo s účinkem proti smutnicím, jež samice tohoto hmyzu odrazuje od kladení vajíček do půdy. Osvědčenou ochranu představuje rovněž insekticidní postřik na smutnice nebo Mospilan na smutnice. Speciální kategorii pak tvoří lepový lapač na smutnice, který se umisťuje přímo do květináčů, kde efektivně pochytá drobné mušky. Vzhledem k tomu, že je lapač určený pouze proti dospělým jedincům, vždy se vyplatí kombinovat jej s některým z přípravků proti larvám smutnic.

 

Nejprodávanější

26
12801261280
Značky
 
 
Druh přípravku
Hmotnost
Objem
Škůdce
Účinná látka
Značka

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem