Přípravky proti smutnicím

Možná se i u vás doma objevily drobné černé mušky, které létají okolo květináčů. Jedná se o smutnice, které sice lidem nijak neškodí (kromě toho, že dokáží být docela otravné), ale vašim pokojovým rostlinám dvakrát neprospívají. Jednak na ně mohou přenášet některé choroby a jednak jejich larvy, jež žijí v půdě, poškozují kořínky rostlin a oslabují je.

Jak se zbavit smutnic? Na internetu sice najdete spoustu babských rad, jak zlikvidovat smutnice, ale většina z nich funguje spíše krátkodobě a problém jako takový nevyřeší.

Velmi účinným prostředkem jsou parazitické hlístice proti smutnicím. Ty se aplikují do zeminy napadené larvami smutnic, které během několika dní uhynou. Zvolit můžete také speciální hnojivo s účinkem proti smutnicím, jež samice tohoto hmyzu odrazuje od kladení vajíček do půdy. Osvědčenou ochranu představuje rovněž insekticidní postřik na smutnice nebo Mospilan na smutnice. Speciální kategorii pak tvoří lepový lapač na smutnice, který se umisťuje přímo do květináčů, kde efektivně pochytá drobné mušky. Vzhledem k tomu, že je lapač určený pouze proti dospělým jedincům, vždy se vyplatí kombinovat jej s některým z přípravků proti larvám smutnic.

Nejprodávanější

18 položek celkem

Cena

271240
1271240

Značky

Druh přípravku

Hmotnost

Objem

Škůdce

Účinná látka

Značka

Položek k zobrazení: 18
Nemaplus hlistice proti smutnicim 5 mil krabicka
162 Kč

Parazitické hlístice rodu Steinernema prodávané pod obchodním názvem Nemaplus napadají larvy smutnic žijících v půdě. Hlístice (označované také jako Nematody) se v půdě aktivně pohybují a čichem vyhledávají larvy smutnic. Napadené larvy smutnic do několika dní hynou. Aplikace těchto mikroskopických pomocníků je ekologická, jednoduchá a velmi účinná.

Kód: 25302
Nemaplus hlistice 50 milionu
1 240 Kč

Parazitické hlístice rodu Steinernema feltiae prodávané pod obchodním názvem Nemaplus napadají larvy smutnic žijících v půdě. Hlístice (označované také jako Nematody) se v půdě aktivně pohybují a čichem vyhledávají larvy smutnic. Napadené larvy smutnic do několika dní hynou. Aplikace těchto mikroskopických pomocníků je ekologická, jednoduchá a velmi účinná. Tyto hlístice se používají i proti krtonožkám.

Kód: 25312
kapalne hnojivo pro pokojove rostliny smutnice 05l
95 Kč

Speciální plnohodnotné hnojivo pro všechny druhy pokojových rostlin. Zlepšuje celkovou vitalitu rostlin a zvyšuje jejich odolnost vůči chorobám a škůdcům. Omezuje tvorbu plísní na povrchu substrátu. Navíc obsahuje unikátní aromatické látky, které omezují výskyt mušek - smutnic.

Kód: 18460
Stop set žluté lepové šipky k odchytu hmyzu 5ks. - Přípravky proti hmyzu > Přípravky proti octomilkám
27 Kč

Použijte proti hmyzu jeho smysly. Vsaďte na žluté lepové šipky, na které sednou jako na lep molice, smutnice, vrtule, dřepčíky, nosatci, létává imaga mšic i octomilky. Stopset žluté lepové šipky pomáhají odchytávat škůdce na pokojových rostlinách i v zeleninových záhonech.

Kód: 17115
neemazal
198 Kč

Postřikový insekticidní přípravek používající jako účinnou látku výtažky tropické rostliny Azadirachta indica proti volně žijícím savým a žravým škůdcům. Velmi dobře funguje také proti makadlovkám na rajčatech dále účinkuje na mšice, housenky (bělásci, píďalky, můra zelná atd.), třásněnky, smutnice, mandelinka bramborová, mšice jabloňová a další druhy mšic.

Kód: 25201
neemazal
298 Kč

Postřikový insekticidní přípravek z výtažku tropické rostliny Azadirachta indica proti volně žijícím savým a žravým škůdcům. Velmi dobře funguje také proti minujícím škůdcům, například proti makadlovkám na rajčatech dále účinkuje na mšice, housenky ( bělásci, píďalky, můra zelná atd.), třásněnky, smutnice, mandelinka bramborová, mšice jabloňová a další druhy mšic.

Kód: 25202
zlute lepove desky
120 Kč

Optické lapače s nevysychavým lepem proti mšicím, molicím, smutnicím, vrtalky, blýskáčci, dřepčíci, krytonosci, bejlomorky, plodomorky. Jsou určené k signalizaci výskytu a snižovaní populační hustoty létajících škůdců.

Kód: 25204
lapace skudcu pokojovych rostlin
62 Kč

Žluté lepové šipky k odchytu molice, mšice, smutnice a vrtalky na pokojových rostlinách

Kód: 25208
kuchynsky lapac
143 Kč

Lepový lapač ve tvaru válce na odchyt octomilek, much a jiného obtížného létajícího hmyzu.Pro dlouhodobou ochranu bez chemických a insekticidních látek.

 

Kód: 15766
Lep vnitrni vigonez
102 Kč

Žluté lepové pásky k ochraně pokojových rostlin před škodlivým hmyzem.

Kód: 38586
Lep venkovni vigonez
141 Kč

Žluté pásy pro účinné vábení a odchyt mnoha druhů škodlivého hmyzu jako jsou mšice, molice, smutnice ad. Součásti balení jsou drátky k snadnému přichycení na stromy.

Kód: 38587
001037 Mospilan 20 SP 2x1,8g
46 Kč

Insekticidní přípravek k hubení širokého spektra škůdců na ovoci, zelenině nebo na okrasných rostlinách. Účinný proti mandelince, mšicím, obaleči jablečnému, molici, vlnatce krvavé...

Kód: 17237
001038 Mospilan 20 SP 5x1,8g
108 Kč

Insekticidní přípravek k hubení širokého spektra škůdců na ovoci, zelenině nebo na okrasných rostlinách. Účinný proti mandelince, mšicím, obaleči jablečnému, molici, vlnatce krvavé...

Kód: 17443
001039 Mospilan 20 SP 5x5g
297 Kč

Insekticidní přípravek k hubení širokého spektra škůdců na ovoci, zelenině nebo na okrasných rostlinách. Účinný proti mandelince, mšicím, obaleči jablečnému, molici, vlnatce krvavé...

Kód: 17239
001153 PROTI msicim a molicim MOSPILAN 20 SP 500ML RTU
60 Kč

Systémově účinný insekticid ve formě ve vodě rozpustného prášku určený k hubení motolice skleníkové, mšic a mšice bavlníkové v okrasných rostlinách.

Kód: 17238
001029 Karate se Zeon 5 CS 6ml
54 Kč

Insekticid k hubení širokého spektra savého a žravého hmyzu jako je mandelinka bramborová, mšice, podkopníček, květopas, makadlovka, obaleč, třásněnka a další housenky, brouci a ploštice.

Kód: 17231
001030 Karate se Zeon 5 CS 20ml
103 Kč

Insekticid k hubení širokého spektra savého a žravého hmyzu jako je mandelinka bramborová, mšice, podkopníček, květopas, makadlovka, obaleč, třásněnka a další housenky, brouci a ploštice.

Kód: 17230
vermifix
148 Kč

Lepidlo ve spreji k ochraně dřevin před lezoucími škůdci a k přípravě lepových pastí. Má vysokou lepivost po velmi dlouhou dobu. Velmi snadná aplikace

Kód: 17101