Přípravky proti potkanům

Potkan je dobrý plavec, zdolávač výškových překážek a navíc má dobrý čich. Je to škodlivý všežravec konzumující hlavně semena, obiloviny, zeleninu, pečivo, ale i větve. Bez problémů vám může prokousat pletivo, nejrůznější obaly, izolace, potrubí i kabely. Hrabe si nory v blízkosti vody, ale vyskytuje se i v kanalizacích, poblíž hnojišť, smetišť, domů, sklepů, skladů i sil. Přítomnost potkana prozradí jeho nenasytnost, ale také trus, který je šedohnědý, oválný s tupými konci 0,5 mm širokými. Proti potkanům je třeba zasáhnout co nejdříve, kromě výše popsaných škod jsou také šiřiteli chorob jako je prasečí chřipka, weilova žloutenka či partyfus. Pro vypuzení potkanů z pozemků je vhodný zvukový plašič potkanů určený do skladů a jiných neobytných prostor.

Potkany můžete chytat do pasti, nastražit na něj jed, nebo jinou návnadu ve formě granulí, kostek nebo gelu. Pro likvidaci potkanů ekologickou cestou můžete použít elektrickou past.

Můžete je ale také chytat do pastí na hlodavce. Jedy na potkany většinou nemají vliv, protože mají takzvané ochutnavače, kteří neznámou potravinu testují, než se do ní pustí ostatní. Existují ale přípravky proti potkanům, jejichž účinek nastoupí až po několika dnech, např.KILLRAT sáčky.

 

Nejprodávanější

24
71901247190
Značky
 
 
 
Druh přípravku
Hmotnost
Škůdce
Značka

Stránka 1 z 1 - 36 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 36 položek celkem