Hlístice na smutnice

Parazitické hlístice rodu Steinernema feltiae likvidují larvy smutnic v půdě. Pomocí hlístic Steinernema se smutnic zbavíte snadno a spolehlivě.

Smutnice jsou otravné malé mušky (1-5mm), které pochodují po květináčích a poletují kolem nich. Velmi rychle se množí, proto je dobré zasáhnout proti nim hned jak se objeví. Smutnice jako takové květinám neškodí spíš nás doma obtěžují. Rostlinám ale škodí larvy smutnic, které jsou asi 5mm velké, žijí v substrátu v květináči a poškozují kořínky rostlin.

Mušky se dají pochytat pomocí lepových šipek do květináčů. Lepové šipky pochytají pouze dospělé mušky. Nezlikvidují ale příčinu jejich vzniku a to jsou larvy smutnic v kbětináčích.

Pokud nezlikvidujeme larvy smutnic v zemině, budou se z nich líhnout stále další a další mušky. Na likvidaci larev smutnic se používají parazitické hlístice Steinernema feltiae. Jde o živé organismy které mají životnost 6 týdnů. Tyto hlístice se rozředí ve vodě a vodou se prolije substrát v květináčích. Hlístice v substrátu začnou aktivně vyhledávat a likvidovat larvy smutnic. V napadených larvách se hlístice dál množí a napadají další a další larvy. Během několika dnů tak zlikvidují všechny larvy smutnice a od mušek budete mít pokoj.

 

Provozovatel tohoto webu PEST TRADE solutions s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.