Odolnost zeleniny - souprava z bakterií

Kód: 17748
180 Kč 149 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.3.2023

Set dvou přírodních přípravků z bakterií do půdy pro komplexní odolnost a zdraví zeleniny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika produktu

Souprava dvou produktů z bakterií do půdy podporujících zdravý růst zeleniny včetně jejích kořenů. Aplikace těchto přípravků zvyšuje úrodu a odolnost rostlin, kořenů vůči půdním houbovým chorobám. K použití na zeleninu listovou, kořenovou, cibulovou, plodovou, brukvovitou. Soupravu lze použít v ekologickém zemědělství.

Obsažené produkty:

INPORO Zdravá zelenina 10 g -  Obsažené bakterie osídlí kořeny rostlin a produkují látky se stimulačními účinky na růst a přirozenou obranyschopnost zeleniny, tím podporují zdravý růst zeleniny včetně jejích kořenů.

INPORO Růst zeleniny 10 g -  Bakterie navazují u kořenů v půdě vzdušný dusík a působí stimulačně na růst zeleniny. Svojí činností bakterie zvyšují biologickou aktivitu půdy, podílí se na rozkladu organických látek v půdě, při kterém se uvolňují živiny (NPK, aj.), které pěstovaná zelenina využívá pro svoji výživu.

Návod k použití

Aplikace zálivkou do půdy nebo substrátu. Neprovádějte postřik rostlin, protože přípravky účinkují jen v půdě, nikoliv na nadzemních částech rostlin. Přípravky doporučujeme používat do záhonů opakovaně. Nelze jimi předávkovat. Jsou bezpečné jak pro rostliny, tak půdu. Lepší účinky, zejména pro zvýšení úrody, se projeví na půdách chudších na živiny nebo půdách méně kvalitních na humus.

  • INPORO Zdravá zelenina - 1x zálivkou po vzejití zeleniny (na mladé rostliny)
  • INPORO Růst rostlin - 1x za 2-4 týdny po aplikaci prvního přípravku (INPORO Zdravá zelenina) v případě zeleniny (salát, ředkvička, aj.), které se pěstují krátkou dobu. V případě  rostlin, které se pěstují delší dobu, např. rajčata, okurky, papriky, ošetřující zálivky provádějte každých 6 týdnů (střídání přípravků v soupravě). Opakování je vhodné z důvodů většího kořenového systému = rostlina potřebuje více bakterií).

Dávkování (pro oba přípravky): 10 g přípravku (1 sáček) / 10 l odstáté vody (konev)
Zamíchejte, nechte chvíli odstát (20-30 min.), znovu zamíchejte (pro rozpuštění celého obsahu). Poté zalijte záhon o velikosti 10 m2. Pro aktivaci a míchání nepoužívejte kovové předměty.

Obsahuje živé bakterie a je třeba, aby se tyto bakterie dostaly do půdy a ke kořenům rostlin. Aplikujeme za vlhkého počasí, kdy je půda vlhká a umožní pohyb bakterií půdou. Pokud je sušší období, doporučujeme aplikaci k večeru a vyšší dávku vody. Za suchého a slunečného období neaplikujeme, s aplikací počkáme.

První pomoc při zasažení

Při nadýchání: vyveďte postiženého okamžitě ze zamořeného prostoru a zajistěte mu dostatečný přívod čerstvého vzduchu. Při přetrvávajících potížích vyhledejte lékaře.
Při styku s kůží: zasažené místo ihned omyjte teplou vodou a mýdlem a dobře opláchněte. Při zasažení očí: oči promývejte nejméně 15 minut tekoucí vlažnou
vodou při násilně otevřených víčkách. Při přetrvávajících potížích vyhledejte lékaře.
Při požití: ústa vypláchněte vodou a dejte vypít asi 0,5 l vody a vyhledejte lékařskou pomoc a ukažte lékaři obal nebo etiketu tohoto přípravku. Nevyvolávejte zvracení.

Skladování

Skladuje v uzavřených originálních obalech mimo přímý sluneční svit, v suchých prostorách, odděleně od potravin, nápojů a krmiv, dezinfekčních prostředků a obalů od těchto látek při teplotách od 5°C do 20°C. Přípravek chraňte před mrazem, přímým slunečním zářením a sáláním teplých zdrojů. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Účinné látky

INPORO Zdravá zelenina -  životaschopné spory bakterií (Bacillus amyloliquefaciens)
INPORO Růst zeleniny - životaschopné spory bakterií (Paenibacillus polymyxa).

Balení

INPORO Zdravá zelenina -  10 g přípravku = dávka na 10 m2 záhonu / plochy.
INPORO Růst zeleniny - 10 g přípravku = dávka na 10 m2 záhonu / plochy.

Upozornění související s bezpečností

Je třeba zachovávat běžné zásady osobní hygieny a bezpečnosti při práci. Při práci s přípravkem je zakázáno jíst, pít a kouřit. Rovněž je třeba používat ochranné pomůcky. Po skončení práce a před jídlem vždy ruce pečlivě omyjte vodou a mýdlem a kůži ošetřete reparačním krémem.

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.potapnicek.cz

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Biologická ochrana rostlin
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: