Ultrazvukový plašič ptáků Plašič ptáků se solárním dobíjením

 
  • 1 z 2
 

účinnost:  na plochu až 1200m²
odpuzuje
: ptáky
napájení:  solární nebo ze sítě

Profesionální plašič spolehlivě vyžene ptáky ze všech míst, kde je jejich přítomnost nežádoucí a to ekologicky šetrně, zcela bez použití chemie. Odpuzovač ptáků funguje na principu ultrazvuku, pro lidi je naprosto neslyšitelný a bezpečný. Účinný na ploše až 1200 m2.

Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 5 000 Kč
Ušetříte 1 001 Kč (–20 %)
Cena 3 304,96 Kč bez DPH
3 999 Kč
Kód produktu 16076
Kategorie Ochrana proti holubům
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Plašič ptáků funguje na principu ultrazvuku

Plašič ptáků funguje na ověřeném principu ultrazvukových vln. Ultrazvuk je zvuk o vysoké frekvenci, který je pro ptáky velmi nepříjemný. Pro lidi je naprosto neslyšitelný, přesto je vydávaný zvuk velmi hlasitý – 120 dB.
Přístroj vydává dva typy zvukových signálů v různém frekvenčním rozsahu, díky jejich střídání si ptáci na zvuk vydávaný přístrojem nemůžou snadno zvyknout.
Zvuk plašící ptáky je vydáván čtyřmi reproduktory, jedním na každé straně přístroje. Plašič tak účinkuje všesměrově – 360°.

Ochrání ovocné sady, vinohrady i vaší zahradu před nálety špačků, vrabců, a dalších ptáků poškozujících úrodu. Účinně zamezí znečišťování teras, zimních zahrad a roštů trusem holubů. Uplatnění najde také na letištích, elektrárnách a průmyslových objektech. Plašič je napájen pomocí vestavěného akumulátoru, který se pravidelně dobíjí z integrovaného solárního panelu. Na baterie plašič dokáže fungovat 2-3 dny. Pokud delší dobu nesvítí slunce, je potřeba plašič připojit do sítě pomocí trafa které je součástí balení.

Instalace

Plašič je možné postavit na zem, zavěsit za úchyt v horní části přístroje, nebo umístit na stojan s bodcem který je součástí balení. Přístroj je určený pro venkovní použití , dobře odolává povětrnostním vlivům.

Nastavení

Na plašiči se nachází přepínač sloužící k volbě zvukových signálů, aktivaci testovacího provozu a zapnutí nabíjení z adaptéru.
Testovací režim
Vzhledem k tomu, že plašič je v aktivním stavu neslyšitelný, jeho funkčnost můžete vyzkoušet pomocí testovacího režimu. Aktivujete jej přesunutím spínače do polohy nejvíce vlevo. V případě, že je vše v pořádku, po krátkém čase se rozsvítí zelená LED dioda a po chvíli zazní slyšitelný tón. Pokud se tak nestane, je pravděpodobně nutné nabít baterii.
Nastavení zvukového signálu
Dvě další polohy přepínače slouží k volbě zvukového signálu. Pro nejlepší účinek plašiče je ideální vyzkoušet které nastavení danému druhu pútáků vadí víc.
První zvukový signál (ULT – I) o střídavé frekvenci 20 – 40 KHz trvá 6 sekund a pak následuje 11 sekundová pauza.
Druhý zvukový signál (ULT – II) o střídavé frekvenci 40 – 60 KHz trvá 9 sekund a je vystřídán 15 sekundovou pauzou.

Napájení

Přístroj je napájen z vestavěného akumulátoru, který je dobíjen zabudovaným solárním panelem. Před prvním použitím, a v případě dlouhodobé nepřízně počasí, se
akumulátor dobíjí pomocí síťového adaptéru.
Dobíjení akumulátoru
Připojte napájecí kabel do plašiče a adaptér do standardní zásuvky 230 V. Přepněte přepínač do polohy nejvíce vpravo (charging). Pokud nabíjení probíhá v pořádku, rozsvítí se červená LED dioda. K plnému nabití baterie je zapotřebí 12 hodin.
Dobíjení akumulátoru provádějte jen ve vnitřních prostorách.

Technické parametry
Napětí: DC3,6 V
Provozní proud: 60mA
Klidový proud: 2mA
Síťový adaptér: 230 V
Reproduktor: 4 kusy
Pracovní teplota: - 10 °C / +45 °C
Materiál: kov + plast
Barva: zelená
Hmotnost: 0, 910 kg
Rozměr balení: 19 x 20 x 17 cm

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.potapnicek.cz

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
O Avatar autora Vinice 7.10.2019 22:50
Dobrý den jen se ptám, jestli tento plašič ptáků máte vyzkoušený ve vinicích a s jakým účinkem.Jestli je 100% nebo náhodný.A pokud ho ve vinicích někde používá ,potřeboval bych jejich praktický názor na jeho účinnost.Na email. Tento problém s ptactvem ve vinici budeme řešit! Děkuji za odpověď.
Odpovědět
V Avatar autora Přímé slunce 2.4.2019 13:48
Dobrý den, snese přístroj umístění na přímém slunci? Na terase je v létě celodenní přímé slunce, tedy doslova výheň. Děkuji.
Odpovědět
A Avatar autora Přímé slunce 3.4.2019 08:17
Dobrý den, ano celodenní přímé slunce přístroji nevadí naopak je žádoucí, aby se baterie dobíjeli co nejlépe.
P Avatar autora Umístění a funkčnost.... 19.6.2018 17:33
Dobrý den, a co byste mi doporučil jako plašič jiného?( kromě bird free ) ...klidně na příští rok na jaro. Jelikož si staví hnízdo kolem celého obvodu domu a to je 80m délky...pokud bych dával mističky, tak bych jich muselo být hodně a každý rok nové, což není malá investice. Děkuji, s pozdravem Pavel Čech
Odpovědět
A Avatar autora Umístění a funkčnost.... 20.6.2018 09:49
Pokud by byl plašič umístěn přímo na stěne domu, nebo na nějaké tyči nebo třeba stromě kousek od domu, tak stěnu na kterou plašič "vidí" by měl před ptáky ochránit. Za rohem už působí špatně. Pokud by se plašič zařčal používat už před započetím stavby hnízd, tak si vlaštovky a jiřičky vyberou raději jiné místo kde budou mít klid.
P Avatar autora Umístění a funkčnost 15.6.2018 17:13
Dobrý den, chci tento odpuzovač použít proti vlaštovkám, které mi létají na podhled střechy okolo celého domu a staví si hnízda...mohu plašič přidělat na střed hřebene střechy ve výšce cca 7m nad zemí, aby dosáhl okolo celého domu o rozměrech 20x13m? Bude funkční i na ten podhled, když vlaštovky přilétají cca ve 2m nad zemí??? Dle popisu, jestli chápu dobře, tak bude rušivý zvuk slyšitelný od plašiče v celém prostoru " koule o poloměru 20m ", ano?? Funguje plašič i při nabíjení ze sítě??? (jestli by mohl být připojen trvale ze sítě). Předem děkuji za odpověď S pozdravem Pavel Čech
Odpovědět
A Avatar autora Umístění a funkčnost 18.6.2018 14:27
Dobrý den, pokud plašič dáte na hřeben střechy, tak bude plašit ptáky jen ze střechy. Pod převisy střechy již nebude mít zvuk potřebnou intenzitu. Navíc na plašení vlaštovek je v době kdy si staví hnízda už pozdě. Ideální je nasadit plašič preventivně ještě předtím než začnou. Na vlaštovky nebo jiřičky na fasádě jsou lepší misky bird free, které obsahují látku která vlaštovky vypuzuje i v době kdy již začínají stavět hnízda.
I Avatar autora Jiná zvířata 4.4.2018 21:17
Dobrý den. Mám dotaz, jestli plašička vadí pouze ptákům nebo jestli ovlivňuje i jiná zvířata, především psy?
Odpovědět
A Avatar autora Jiná zvířata 5.4.2018 08:02
Dobrý den, plašič je vyroben tak aby plašil pouze ptáky. Ostatním zvířatům nevadí. Vadil by pouze slepicím, krůtám a podobně.
P Avatar autora umístění 23.3.2018 09:23
dobrý den, a když ho dám na zem bude se to šířit i nahoru. mám před oknem do ložnice cca 6m habry a vzdálenost kde by to leželo je horizontálně cca 5m. díky za info petr vacek
Odpovědět
A Avatar autora umístění 23.3.2018 09:39
Ano do stran a nahoru se zvuk normálně šířit bude. Funguje to stejně jako by tam bylo poštěné rádio. Plašič má 4 reproduktory, takže zvuky vysílá do všech stran. Dosah je asi 20 metrů pokud v cestě není žádná překážka jako je dům, stěna, nebo třeba i zalistěné stromy zvuky dokážou utlumit natolik že v části zahrady za hustým živým plotem už ptákům plašič nemusí vadit. Plašič nedávejte přímo na zem, ale na tyčku alespoň tak půl metru od země. Když ho dáte metr nebo dva od země tak to taky ničemu nevadí, ale neměl by být přímo na zemi.
P Avatar autora venkovní použití 23.3.2018 07:58
dobrý den, může být po celé léto venku? na dešti? Případně když to dám do domu bude to mít přesah ven přes cihlovou zed? děkuji petr vacek
Odpovědět
A Avatar autora venkovní použití 23.3.2018 09:17
Dobrý den, přístroj je vyrobený pro celoroční používání venku. Déšť mu nevadi. Přes stěnu vám fungovat nebude. Musí být umístěn přímo na zahradě, na střeše, nebo tam kde chcete ptáky plašit. Všechny překážky jako jsou stěny, betonové ploty a podobně ultrzvuk utlumí natolik, že za plotem nebo domem už ptákům nevadí.
R Avatar autora 12.3.2018 10:18
Děkuji za odpověď….a jakým způsobem se připevní na klasickou střechu – keramické tašky ???
Odpovědět
A Avatar autora 12.3.2018 12:31
Dobrý den, připejnění na šikmou střechu není bohužel úplně ideální. Součástí balení jsou dvě kovové trubičky a a adaptér pro zapíchnutí do země. Lidé to na šikmou střechu připevnují většinou tak, že přístroj nasadí na dodávané kovové trubičky a ty připevní elektrikářskou stahovací páskou k nějaké trubce které trčé ze střechy, ke komínu, komínové lávce, atp. Petr Helekal
R Avatar autora 12.3.2018 08:36
dobrý den, pokud ten solární ultrazvukový odpuzovač ptáků umístím pod střechu /na půdu/ pod střešní tažky , -bude taky fungovat n ebo musí být veku...tím pádem by lyl na dešti?A ty 4repráčky jsou pod tím solárním panelem?..případně lze amatérsky připojit nějaký další reprák a zvýšit tím výkon?
Odpovědět
A Avatar autora 12.3.2018 10:04
Dobrý den, přístroj musí být umístěn venku přímo na střeše. Kdyby byl umístěný na půdě, tak by se jednak nedobíjel přes solární panel a hlavně by něfungoval. Střešní krytina by ho utlumila natolik že by ptákům nemusel vadit. Přístroj je dělaný na to, aby byl venku, takže mu déšť nevadí. matérské připojení dalších reproduktorů bych určitě nedoporučoval. Přístroj by se tím mohl zničit a jakýmkoliv zásahem do přistroje přijdete o záruku. Petr Helekal

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Provozovatel tohoto webu PEST TRADE solutions s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.