Nemastar - hlístice proti krtonožkám 50 miliónů Biologický prostředek

 
 

Parazitické hlístice pro ekologický způsob likvidace krtonožek, larev osenic, tiplic a makadlovek. Pro ošetření plochy 100m2

Dostupnost Vyprodáno
Cena 1 058 Kč bez DPH
1 280 Kč
Kód produktu 25635
Značka Biocont
Kategorie Parazitické hlístice
Položka byla vyprodána...
 

Hlístice rozesíláme od pondělí do středy.
Zboží objednané ve středu po 11té hodině předáme dopravci až v pondělí.

jak parazitické hlístice likvidují škůdce?

Parazitické hlístice rodu Steinernema carpocapsae patří mezi parazitoidy, tedy organismy, které se vyvíjí v těle nebo v buňkách jiného organismu a na konci tohoto vývoje svého hostitele usmrcují a zkonzumují. Hlístice Nemastar aktivně vyhledávají larvy škůdců, tělními otvory do nich pronikají a parazitují v nich. Do 4 dnů po parazitaci se napadené larvy zbarví do do hnědé nebo žluté barvy a hynou. Po uhynutí larvy pak hlístice vylezou a hledají další hostitelskou kořist.
Hlístice Nemastar jsou parazitické pouze proti škodlivému hmyzu, na užitečný hmyz nemají žádný negativní dopad.

Které druhy škůdce likvidují?

Krtonožky (krtonožka obecná Gryllotalpa gryllotalpa a jiné krtonožky Neoscapteriscus spp.), housenky osenice (Agrotis spp.), housenky rodu zavíječovití (Duponchelia) a makadlovky (Tuta absoluta), a proti larvám tiplic (Tipula) a krasce temného (Capnodis tenebrionis)

Kdy nemastar aplikovat?

Nemastar je nejúčinnější při teplotách půdy od 15 do 25 °C. Hlístice jsou náchylné na přímé sluneční záření a přílišné vysušení půdy, proto je vhodné je aplikovat brzy ráno, nebo večer případně za oblačného počasí. Povrch půdy by měl v době aplikace být vlhký. Pokud bude aplikace prováděna na listy je vhodné je navlhčit, nebo při jeho aplikaci použít připravek zadržující vlhkost

krtonožka obecná (dospělci): aplikace květen až červen, jak teploty dosáhnou alespoň 12° C. Hlístice účinkují primárně na dospělce krtonožek, v menší míře jsou účinné i na mladé larvy vhodná je tedy aplikace dvě sezóny po sobě.
osenice (mladé larvy): aplikace od července do září
tiplice bahenní (mladé larvy): zárí až ríjen

50 mil hlístic je na plochu 100m2

Plodina, oblast použití: zelenina, substráty, polní plodiny, pastviny, trávníky

Obsah balení rozpusťte v menším množství vody a poté smíchejte s požadovaným množstvím vody v konvi, nebo postřikovači. Použijte trysky postřikovače s otvory min 0,8 mm, tlak nesmí presáhnout 5 bar.
Po aplikaci pokropte ošetrenou plochu vodou, aby se smyly nematody z listů a spláchly se do půdy. Nadále udržuje půdu vlhkou po dobu 3–4 týdnu.

Skladování

Nemastar je vhodné aplikovat co nejdříve po dodání, pokud není možné, tak skladovat v lednici při teplotě 4 – 10 °C. Přípravek nikdy nevystavujte mrazu nebo teplotám vyšším než 30 °C.

Bezpečnost

Nemastar není nijak zdravotně závadný, ani nepoškozuje životní prostředí.

Osobní ochranné pracovní prostredky: Dodržují se bežná hygienická a bezpečnostní opatření pro práci s biologickými přípravky na bázi makroorganismů. Používejte bežné osobní ochranné prostředky. Při práci spřípravkem nejezte, nepijte, nekuřte. Po práci si umyjte ruce vodou a mýdlem.

 

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.potapnicek.cz

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.