Nemastar - hlístice proti krtonožkám 5 miliónů Biologický prostředek

 
 

Parazitické hlístice pro ekologický způsob likvidace larev krtonožek, osenic, tiplic a makadlovek. Pro ošetření plochy 10m2

Dostupnost Vyprodáno
Cena 164 Kč bez DPH
198 Kč
Kód produktu 25634
Značka Biocont
Kategorie Parazitické hlístice
Položka byla vyprodána...
 

Hlístice rozesíláme od pondělí do středy.
Zboží objednané ve středu po 11té hodině předáme dopravci až v pondělí.
jak parazitické hlístice likvidují larvy škůdců?

Parazitické hlístice rodu Steinernema carpocapsae patří mezi parazitoidy, tedy organismy, které se vyvíjí v těle nebo v buňkách jiného organismu a na konci tohoto vývoje svého hostitele usmrcují a zkonzumují. Hlístice Nemastar aktivně vyhledávají larvy škůdců, tělními otvory do nich pronikají a parazitují v nich. Do 4 dnů po parazitaci se napadené larvy zbarví do do hnědé nebo žluté barvy a hynou. Po uhynutí larvy pak hlístice vylezou a hledají další hostitelskou kořist.
Hlístice Nemastar jsou parazitické pouze proti škodlivému hmyzu, na užitečný hmyz nemají žádný negativní dopad.

Které druhy škůdců likvidují?

Krtonožky (krtonožka obecná Gryllotalpa gryllotalpa a jiné krtonožky Neoscapteriscus spp.), housenky osenice (Agrotis spp.), housenky rodu zavíječovití (Duponchelia) a makadlovky (Tuta absoluta), a proti larvám tiplic (Tipula) a krasce temného (Capnodis tenebrionis)

Kdy nemastar aplikovat?

Nemastar je nejúčinnější při teplotách půdy od 15 do 25 °C. Hlístice jsou náchylné na přímé sluneční záření a přílišné vysušení půdy, proto je vhodné je aplikovat brzy ráno, nebo večer případně za oblačného počasí. Povrch půdy by měl v době aplikace být vlhký. Pokud bude aplikace prováděna na listy je vhodné je navlhčit, nebo při jeho aplikaci použít připravek zadržující vlhkost

krtonožka obecná (dospělci): aplikace květen až červen, jak teploty dosáhnou alespoň 12° C. Hlístice účinkují primárně na dospělce krtonožek, v menší míře jsou účinné i na mladé larvy vhodná je tedy aplikace dvě sezóny po sobě.
osenice (mladé larvy): aplikace od července do září
tiplice bahenní (mladé larvy): září až říjen

5 mil hlístic je na plochu 10m2

Plodina, oblast použití: zelenina, substráty, polní plodiny, pastviny, trávníky

Obsah balení rozpusťte v menším množství vody a poté smíchejte s požadovaným množstvím vody v konvi, nebo postřikovači. Použijte trysky postřikovače s otvory min 0,8 mm, tlak nesmí presáhnout 5 bar.
Po aplikaci pokropte ošetrenou plochu vodou, aby se smyly nematody z listů a spláchly se do půdy. Nadále udržuje půdu vlhkou po dobu 3–4 týdnu.

Skladování

Nemastar je vhodné aplikovat co nejdříve po dodání, pokud není možné, tak skladovat v lednici při teplotě 4 – 10 °C. Přípravek nikdy nevystavujte mrazu nebo teplotám vyšším než 30 °C.

Bezpečnost

Nemastar není nijak zdravotně závadný, ani nepoškozuje životní prostředí.

Osobní ochranné pracovní prostredky: Dodržují se bežná hygienická a bezpečnostní opatření pro práci s biologickými přípravky na bázi makroorganismů. Používejte bežné osobní ochranné prostředky. Při práci spřípravkem nejezte, nepijte, nekuřte. Po práci si umyjte ruce vodou a mýdlem.

 

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.potapnicek.cz

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.