Nemaplus antfree - parazitické hlístice na mravence 50 miliónů Biologický prostředek

 
 

Parazitické hlístice rodu Steinernema feltiae jsou přirozeným nepřítelem mravenců obecně, jak královny, tak dělníků. Chrání 50 m2

Dostupnost Vyprodáno
Cena 975,21 Kč bez DPH
1 180 Kč
Kód produktu 25633
Značka Biocont Laboratory, spol. s r.o.
Kategorie Biologická ochrana rostlin
Položka byla vyprodána...
 

Hlístice rozesíláme od pondělí do středy.
Zboží objednané ve středu po 11té hodině předáme dopravci až v pondělí.

jak parazitické hlístice působí?

Parazitické hlístice rodu Steinernema feltiae patří mezi přirozené nepřítele mravenců, jejich dělníů i královny. Proto po aplikaci těchto hlístic do mraveniště mravenci po několika málo dnech opouštějí hnízdo. V půdě, která je ošetřená parazitickými hlísticemi si nevytváří nová hnízda.
Šetrnost použití Nemaplusu antfree spočívá v tom, že mravence nezahubí, ale přinutí je k opuštění místa výskytu.

Kdy a jak aplikovat?

Parazitické hlístice aplikujte v období dubna - září, při minimální teplotě půdy 8 °C. Aplikaci doporučujeme navečer nebo brzy ráno, případně i za deště. Při vyšších teplotách a přímém slunečním svitu klesá účinnost nematod. Půda by měla zůstat vlhká ještě 2 týdny po aplikaci.
Jedna aplikace parazitických hlístic chrání ošetřenou plochu po dobu zhruba 6 týdnů. Omezená aktivita mravenců je viditelná do 3 dnů od aplikace.

Parazitické hlístice aplikujte ihned po obdržení a použijte celý obsah balení najednou.

50 mil hlístic je na ošetření plochy 50 m2

Plodina, oblast použití: okrasné rostliny, trávníky, zelenina,zahrady, stromy, keře, nezpevněné plochy, pěstební substráty

Příprava aplikační kapaliny:
Postřik: před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem. Odstraňte všechny filtry v aplikačním zařízení (v trubicích i v trysce). Použijte postřikovač s otvorem trysky min. 0,8mm. Nepřekročte tlak čerpadla 5 barů. Do 5 l nádoby s vodou při průběžném míchání přidejte balení 50 mil parazitických hlístic a dobře promíchejte. Suspenzi nalejte do nádoby postřikovače a doplňte na plný objem - 5 l naředěné suspenze postačí na 5 m2 ošetřované plochy. Postřik provádějte za průběžného míchání, aby se zabránilo usazování nematod, dokud veškerá aplikační kapalina není spotřebována.
Zálivka: řed aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem. Odstraňte všechny filtry v aplikačním zařízení (v trubicích i v trysce). Použijte postřikovač s otvorem trysky min. 0,8mm. Nepřekročte tlak čerpadla 5 barů. Do 5 l nádoby s vodou při průběžném míchání přidejte balení 50 mil parazitických hlístic a dobře promíchejte. Suspenzi nalejte do nádoby postřikovače a doplňte na plný objem - 50 l naředěné suspenze postačí na 50 m2 ošetřované plochy. Postřik provádějte za průběžného míchání, aby se zabránilo usazování nematod, dokud veškerá aplikační kapalina není spotřebována.
Bodová aplikace: připravte suspenzi obdobně jako pro zálivku. Naberte požadované množství suspenze do aplikátoru / stříkačky a vstříkněte několikrát přímo do hnízda.
Připravené množství 5 l suspenze postačí až na 10 mravenišť.

skladování

Je vhodné aplikovat co nejdříve po dodání, pokud není možné, tak skladovat v lednici při teplotě 4 – 10 °C. Přípravek nikdy nevystavujte mrazu nebo teplotám vyšším než 30 °C.

Bezpečnost

Nemaplust antfree není nijak zdravotně závadný, ani nepoškozuje životní prostředí.

Osobní ochranné pracovní prostredky: Dodržují se bežná hygienická a bezpečnostní opatření pro práci s biologickými přípravky na bázi makroorganismů. Používejte bežné osobní ochranné prostředky. Při práci spřípravkem nejezte, nepijte, nekuřte. Po práci si umyjte ruce vodou a mýdlem.

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.potapnicek.cz

 

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Provozovatel tohoto webu PEST TRADE solutions s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.