Nemagreen - hlístice proti chroustům (5 mil.) Biologický prostředek k ochraně pastvin a trávníků

 
 

Parazitické hlístice pro ekologický způsob likvidace larev chroustů a listokazů. Pro ošetření plochy 10m2

Dostupnost Vyprodáno
Cena 164 Kč bez DPH
198 Kč
Kód produktu 25636
Značka Biocont
Kategorie Parazitické hlístice
Položka byla vyprodána...
 

Hlístice rozesíláme od pondělí do středy.
Zboží objednané ve středu po 11té hodině předáme dopravci až v pondělí.

jak parazitické hlístice likvidují larvy chroustů a listokazů?

Parazitické hlístice rodu Heterorhabditis bacteriophora patří mezi parazitoidy, tedy organismy, které se vyvíjí v těle nebo v buňkách jiného organismu a na konci tohoto vývoje svého hostitele usmrcují a zkonzumují. Hlístice Nemagreen aktivně vyhledávají larvy škůdců skryté v půdě, tělními otvory do nich pronikají a parazitují v nich. Do dvou týdnů po parazitaci se napadené larvy zbarví do hnědočervena a hynou. Po uhynutí larvy pak hlístice vylezou a hledají další hostitelskou kořist.

Které druhy larev škůdců likvidují?

Slouží jako biologická ochrana proti velkému spektru larev jako jsou larvy listokaze zahradního (Phyllopertha horticola a Phyllophaga spp.) Amphimallon solstitialis, Hoplia philanthus, larvy listokaze japonského, východního a asijského zahradního (Popillia japonica, Exomala orientalis, Autoserica castanea), larvy listokaze kovového (Anomala dubia), chroustka letního (Amphimallon solstitiale)a chroustka jarního (Holochelus aequinoctialis), je také účinný na malé ponravy chrousta obecného Melolontha melolontha.

Kdy nemagreen aplikovat?

Aplikace hlístice proti chroustům se doporučuje od konce června do poloviny října. Ideální teplota pro dosažení maximálního účinku je od 12 do 30 °C, nižší či vyšší teploty mohou být pro hlístice smrtelné. Hlístice jsou náchylné na přímé sluneční záření a přílišné vysušení půdy, proto je vhodné je aplikovat brzy ráno, nebo večer.

Chroustci: Aplikace od poloviny srpna do poloviny září.. 
Listokaz: Aplikace od poloviny července do konce září. Nemagreen lze použít, ale není na toto použití registrovaný.

5 mil hlístic je na plochu 10m2

Obsah balení rozpusťte v menším množství vody a poté smíchejte s požadovaným množstvím vody v konvi, nebo postřikovači. Použijte trysky postřikovače s otvory min 0,8 mm, tlak nesmí presáhnout 5 bar.
Po aplikaci pokropte ošetrenou plochu vodou, aby se smyly nematody z listů a spláchly se do půdy. Nadále udržuje půdu vlhkou po dobu 3–4 týdnu.

Skladování

Nemagreen je vhodné aplikovat co nejdříve po dodání, pokud není možné, tak skladovat v lednici při teplotě 4 – 10 °C. Přípravek nikdy nevystavujte mrazu nebo teplotám vyšším než 30 °C.

Bezpečnost

Nemagreen není nijak zdravotně závadný, ani nepoškozuje životní prostředí. Nejsou ustanovena žádná speciální bezpečnostní opatření nebo postupy.

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.potapnicek.cz

 

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.