Broukfree - hlístice na dospělce lalokonosce Nematop - parazitické hlístice

 
 

Speciální dřevěná past obsahující parazitické hlístice pro ekologický způsob likvidace dospělých lalokonosců. Pro ošetření plochy 10 m2

Dostupnost Vyprodáno
Cena 527 Kč bez DPH
638 Kč
Kód produktu 25629
Značka Biocont
Kategorie Parazitické hlístice
Položka byla vyprodána...
 

Hlístice rozesíláme od pondělí do středy.
Zboží objednané ve středu po 11té hodině předáme dopravci až v pondělí.

jak parazitické hlístice likvidují lalokonosce?

Parazitické hlístice rodu Steinernema carpocapsae patří mezi parazitoidy, tedy organismy, které se vyvíjí v těle nebo v buňkách jiného organismu a na konci tohoto vývoje svého hostitele usmrcují a zkonzumují. Protože dospělí lalokonosci jsou spíše noční hmyz přes den vyhledávají chránená místa. Toho se využívá právě při použití produktu Brouk free. Hlístice jsou uloženy v gelu, který je vtlačen do drážek speciálně navržené dřevěné desky. Pokud se dospělec lalokonosce jen na chvíli schová pod dřevěnou paletku s parazitickými hlísticemi, hlístice proniknou do jeho těla a infikovaný lalokonosec po několika dnech hyne.

jak a Kdy Broukfree aplikovat?

Destičku Broukfree umístěte otvory dolů poblíž napadených keřů nebo rostlin, nejlépe do stínu. Pokud je půda suchá, tak ji před položením desky zavlažte. Udržujte desku vlhkou (postačí déšť nebo zavlažování shora).

Aplikujte v době výskytu škůdce od května do září. Hlístice zůstávají aktivní po dobu nejméně 6 týdnů.

1 paletka/ 10 m2

Plodina, oblast použití: okrasné rostliny, užitkové rostliny, venkovní i chráněné prostory

Bezpečnost

Produkt není nijak zdravotně závadný, ani nepoškozuje životní prostředí.

Osobní ochranné pracovní prostredky: Dodržují se bežná hygienická a bezpečnostní opatření pro práci s biologickými přípravky na bázi makroorganismů. Používejte bežné osobní ochranné prostředky. Při práci spřípravkem nejezte, nepijte, nekuřte. Po práci si umyjte ruce vodou a mýdlem.

 

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.potapnicek.cz

 

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
B Avatar autora Dospělí lalokonosci 13.7.2022 00:02
Dobrý den, chtěla bys se prosím zeptat, jaký konkrétně postřik by se dal ještě použít na dospělé jedince lalokonosce. Hlístice jsem aplikovala před dvěma týdny včetně pasti broukfree, ale to každovečerní sbírání dospěláků mi už dává zabrat (každý den jich tam je tak 20). Navíc jsem je už našla i na malinách a jahodách. Existuje nějaký přírodní postřik, který by se dal použít na plodící rostliny i bobkovišeň zalité hlísticemi? Velice děkuji!
Odpovědět
A Avatar autora Dospělí lalokonosci 10.8.2022 12:35
Dobrý den, na dospělé brouky je nejlepší mospilan. Působí požerově, takže zahubí jen hmyz který bude okusovat postříkané listy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.