Stop Z 1 litr Repelent proti okusu stromků

 
 

Litrové balení vystačí asi na 1000ks. sazenic.
Přírodní repelent Stop Z odpuzující zvěř od okusování a požírání dřevin působí na čichové i chuťové smysly zvířat. Postřik vytváří na rostlinách film ichtyolového komplexu, který nezabraňuje nijak jejich životních funkcí. Ochrana působí až 6 měsíců po aplikaci. Lze použít pro ochranu ovocných a okrasných dřevin.

Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 496 Kč
Ušetříte 18 Kč (–4 %)
Cena 395,04 Kč bez DPH
478 Kč
Kód produktu 17110
Značka AgroBio OPAVA
Webová stránka značky agrobio.cz/
Kategorie Ochrana stromků proti okusu
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Charakteristika přípravku

S okousanými a požranými dřevinami se potýkáme často v zimním období v lokalitách v blízkosti lesa apod. Okousaná kůra či požrané části dřevin se mohou objevovat ale i v průběhu roku. Často jsou napadány mladé rostliny, které pro srna, jelena, zajíce a další, představují snadno získatelnou stravu. Repelent proti okusu zvěři Stop Z obsahuje chuťové a čichové složky, které zvíře od jeho počínání odradí. Hlavní účinnou složkou je ichtyolový komplex (rybí olej) . Látka odpuzuje zvířata při přiblížení k dřevině svým zápachem. Povrch ošetřený přípravkem také odrazuje při okusu či požeru. Po aplikaci na dřeviny máčením, nátěrem či postřikem, vzniká na rostlinách ochranný neviditelný film, který nezabraňuje rostlinám ve fotosyntéze a dýchání rostlin. Člověku repelent nezapáchá .

Návod k použití Stop Z

Přípravek naředíme vodou v poměru 1:2 (jeden díl přípravku na 2 díly vody) Aplikaci přípravku Stop Z neprovádíme na silně zvlhčené rostliny či při vysokých teplotách. Pro ochranu okrasných a ovocných dřevin před okusem a ohryzem v zimním a letním období provádíme postřik 3. až 11. měsíc. Ochrana působí po dobu 5 – 6 měsíců. Přípravek ve větším balení ředíme aplikujeme dle pokynů, které jsou součástí balení.
Stop Z koncentrovaný přípravek (1l balení) lze aplikovat na rostliny kromě postřiku také nátěrem či máčením. Při máčení je nutné sazenice ponořit kořenem vzhůru, tak aby nedošlo ke kontaktu kořenové části s přípravkem. Ve stejné poloze necháváme rostliny po dobu 6 hodin uschnout. Po máčení přípravkem nesmí po dobu 6 hodin dojít k srážkám.

Skladování přípravku

S2 Skladovat mimo dosah dětí.
S3 Skladovat v chladných prostorách.
S9 Skladovat v dobře větraných prostorách.
S13 Izolovat zboží od potravin, nápojů a krmiv pro zvířata.
S24/25 Zabránit kontaktu s očima a kůží.
S28 V případě kontaktu s kůží, umýt postižené místo větším množstvím vody s mýdlem.
S49 Skladovat výlučně v původních obalech.

Složení Stop Z

ichtyolový komplex (rybí olej) 165 g/l

První pomoc při zasažení

Dojde-li k zasažení pokožky omyjte ji důkladně vodou a mýdlem. Při náhodném pozření neprodleně vypláchněte postiženému ústa, podejte mu min. ½ l vody, lze přidat i větší množství mléka, případně i několik vaječných bílků, nevyvolávejte zvracení a vyhledejte lékařské ošetření. Dostane-li se přípravek do očí, vymývejte je min. po dobu 10 minut. V případě přetrvávajících potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Doba použitelnosti

2 roky od data výroby uvedeného na obalu přípravku . Po vypršení této doby lze Stop Z používat pouze v případě, že vzorek má fyzikální a chemické vlastnosti shodné s podmínkami registrace.

Upozornění související s bezpečností

Uchovávejte mimo dosah dětí. Při práci používejte pracovní oděv včetně pokrývky hlavy, obličejového štítu Š-P 15, rukavic z plastu či pryže a pryžové holinky. Během zásahu a po jeho skončení dodržujte běžné hygienické zásady. Při manipulaci s repelentem proti okusu zvířat nepijte, nejezte ani
nekuřte. Prázdné obaly a zbytky přípravku musí být zlikvidovány organizací oprávněnou k zneškodňování odpadů.

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.potapnicek.cz

 

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
0x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
 
Provozovatel tohoto webu PEST TRADE solutions s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.